טכניקות קידום מובילות בפייסבוק בשנת 2020

כל אדם שמשווק את עצמו בפייסבוק מודע לאתגרי הקידום שמכילה הפלטפורמה. החשיפה האורגנית לא תמיד מספיקה ולכן רבים מסתמכים על הקידום האורגני כדי לתגבר ככל האפשר את העמודים שברשותם וליצור מעורבות הרבה יותר גבוהה. כיצד תקדמו בפייסבוק בשנת הקורונה ואחריה?

קידום ממומן

האופציה הראשונה היא כמובן להשתמש בכלי הפרסום הבסיסי במטרה להגדיל את תפוצת הפוסטים שלכם. הקידום הממומן מורכב מפילוח קהלים יחסית מפורט, שבאמצעותו תוכלו לשלוט בחשיפה לקהל המתאים ולהתקרב ככל האפשר ללקוחות הפוטנציאליים ופחות לגולשים אקראיים שאין להם זיקה טבעית למוצר או השירות שהעמוד מציע.

באופן כללי, מודעת קידום ממומן בפייסבוק שנחשבת לטובה (בקופי ובגרפיקה) תיצור מעורבות גבוהה בהשוואה למעורבות בפוסטים האורגניים, אך אפשרות זו לא תתאים לכל סוגי העמודים ולכל סוגי המסרים ולכן צריך לדעת כיצד להשתמש בה בחכמה רבה.

ריטרגטינג

בראשית היה רימרקטינג, שזיהה את הלקוחות ששוטטו באתרים השונים והקפיץ להם פרסומות לגבי אותו אתר או אתרים מתחומים דומים היכן שהיה אפשר. ואז נולדה פייסבוק והכניסה את העסקים השונים לעולם הריטגרטינג – לקוחות שנכנסו לאתר ולא ביצעו רכישות, מקבלים כעת מודעה בתוך הניוזפיד שקוראת להם לחזור ולהשלים את הרכישה, לקבל הנחה, קופון ועוד. הריטרגטינג פועל על בסיס קהלים "צבועים", כלומר קהלים שהוגדרו אישית בהתאם לפעולה שהיו אמורים לבצע או שכעת רוצים לעודד אותם לבצע.

קבוצות

עולם הקבוצות והקהילות בפייסבוק הפך בשנתיים האחרונות לתחום הבולט ביותר שבו פייסבוק עצמה מתמקדת. החברה כבר הודתה שהחל משנת 2020 תתרכז עיקר החשיפה בפיד בקבוצות, כאשר מצטרפים עוד ועוד פיצ'רים לניהול הקבוצה, מה שמאפשר למנהלים לשלוט היטב בקהל המטרה ולהשתמש בקבוצה כפלטפורמה השיווקית מספר אחת. מי שמעוניין לדעת איך לבצע שיווק דיגיטלי לקבוצות, כבר ימצא לא מעט בעלי מקצוע שהפכו ליועצי קהילות בפייסבוק ושווה מאוד לשמוע וללמוד מהם כיצד להרוויח כסף בפועל מתוך פעילות הקהילה.

בוטים

טכניקת הבוטים התחילה עם אפליקציית המסרים מסנג'ר והפכה תוך כמה שנים לצ'אט בוט, שמתקשר עם הגולש ומפנה אליו שאילתות בהתאם לבחירתו. כך לדוגמה, הלקוח יוכל לבחור את סיבת הפנייה לעמוד במסנג'ר ולאחר מכן לקבל תסריט שיחה שהותאם לו אישית על בסיס בחירותיו על המסך בהמשך ההתכתבות. הבוט חוסך כסף רב לבעל העסק שאיננו נדרש להפעלה ידנית, אך במקביל משאיר את הלקוחות הפוטנציאליים בפנים ככלי נגיש ושירותי ומעודד אותם להשאיר פרטים, לרכוש דבר מה ועוד.

השארת תגובה