הדרכות בטיחות ועבודה בגובה

האם אתם צריכים הדרכות בטיחות לעובדים שלכם? כיצד יכולות הדרכות כאלה לתרום לבטיחות העובדים שלכם ובמיוחד לבטיחותם בעבודה בגובה? מדוע נחשבות הדרכות בטיחות לרכיבי מפתח קריטיים בהגברת רמת הבטיחות בעבודות המתבצעות בגובה? על הדרכות בטיחות ועבודה בגובה נדבר במאמר הבא ונסה להסביר את הדברים.

מהו רכיב המפתח בבטיחות עבודה בגובה?

אחת הסכנות הגדולות ביותר שאורבת לכל עובד העובד בגובה היא הסכנה של "לי זה לא יקרה". עובד שבכל יום מגיע למקום עבודתו, עולה לגובה ולאחר מכן חוזר אל ביתו בשלום, הוא עובד שקל לו מאוד לשכוח את הסכנות שמקיפות אותו כשהוא עובד בגובה וקל לו מאוד לאמץ את התפיסה של "לי זה לא יקרה". כשהעובד מאמץ לעצמו את התפיסה הזאת, או אז מתחילה הסכנה האמיתית שמפניה אתם רוצים להישמר.

רוצים לדעת איך לשמור על בטיחות העובדים שלכם? קראו את המדריך להדרכות עבודה בגובה https://govaguide.co.il/

מהן הדרכות בטיחות ומה הופך אותן לכל כך חשובות?

הדרכות בטיחות, כשמן כן הן, הן הדרכות הממוקדות כולן בנושאי בטיחות, החל בציוד בטיחות וכלה בכללי בטיחות בהתאם לסיטואציה הספציפית שממנה נובע הסיכון. כך למשל, הדרכות בטיחות לעובדים על עמודי חשמל תהיינה מעט שונות מאלו הניתנות לפועלי בניין העובדים על פיגומים ושונות מאלו הניתנות למנופאים העובדים בגובה.

עריכת הדרכות תקופתיות לעובדים היא פרקטיקה מאוד חשובה עבור כל מקום עבודה שבו מהווה עבודה בגובה חלק מתהליך העבודה. הסיבה לכך היא שבדיוק הדרכות אלה הן שיכולות למנוע את אימוץ התפיסה של "לי זה לא יקרה" על ידי העובדים. הדרכות אלה שומרות על נושא הבטיחות בתודעה של העובדים בכל עת ומבטיחות שבכל עלייה לגובה, כללי הבטיחות וחשיבותם ישבו היטב בתודעת העובד. מן הסתם, לשם כך נדרשים צעדים נוספים כמו שילוט אזהרה היכן שרק אפשר, הליכי בטיחות בשגרה, אחראי בטיחות, ציוד בטיחות תקין וכדומה, אבל הדרכות בטיחות לעבודה בגובה חייבות להתקיים בכל מקום בו מתקיימת עבודה בגובה.

מי עורך הדרכות בטיחות?

הדרכות בטיחות ועבודה בגובה הם שני נושאים מאוד חשובים ולכן הם גם מפוקחים על ידי רשויות החוק בישראל. במסגרת החוק, הדרכות אלה חייבות להינתן על ידי מדריכים מקצועיים ומוסמכים, שקיבלו רישיון הדרכה מהמוסד לבטיחות וגהות במשרד העבודה. אין זה אומר שאתם לא יכולים לעשות הדרכות תקופתיות משל עצמכם, אבל אלו יכולות להיות אך ורק הדרכות נקודתיות וקצרות שמיועדות לשמור על תודעת הבטיחות.

הדרכות מקצועיות וכוללות חייבות להתבצע על ידי מדריכים מורשים בלבד, שאותם תוכלו למצוא במוסדות השכלה בתחום הבניין וכן בחברות המספקות שירותים לענף הבניין ובכלל זה מספקות גם שירות של הדרכות בטיחות. את הנושא של הדרכות בטיחות ועבודה בגובה כדאי לקבע במדיניות קבועה בארגון ולוודא שהעובדים מקבלים את כל המידע הנדרש להם באופן שוטף ושהמודעות שלהם לסכנות בעבודה בגובה נשמרת ברמה גבוהה בכל עת.

השארת תגובה