עיצוב מטבח מודרני מהתחלה ועד הסוף – איך עושים את זה נכון

מהו מטבח מודרני וכיצד מעצבים אותו בסגנון זה? כל הטיפים והדגשים

אין ספק כי בעולם העיצוב המגוון של ימינו, ההיצמדות לסגנון מסוים כבר מזמן איננה בגדר של חובה. אך גם כאשר מעצבים בית בצורה אקלקטית – עדיין מוטב לייצר "תקשורת" בין חלקיו השונים ולהעניק להם שפה עיצובית אחת. תהליך עיצוב של מטבח מודרני, אם כך, בהחלט יכול לשאוב השראה מסגנונות אחרים ולשלב אותם בתוכו, אך הרעיון המרכזי הוא להשתמש במה שהטכנולוגיה יודעת להעניק ולייצר מטבח נוח ושימושי מאוד, כזה שיהפוך את חווית הבישול בתוכו לכיפית ויעילה עבור כלל הדיירים.

על סגנונות שונים בעיצוב מטבחים וההבדלים ביניהם

סגנון עיצובי מטרתו לשדר אווירה מסוימת כלפי המסתכל, אשר תתבטא בגווני הארונות במטבח, במשטחי העבודה, בצורת הארונות, בדלתות ואפילו בפרזולים. אם תשאל אדם "מה זה אומר מטבח בסגנון כפרי", למשל, קל יהיה לנקוב במוטיב של פרזולים מיוחדים ומעוצבים בתור אחד מהמאפיינים של סגנון זה. מטבחים מודרניים לעומת זאת, אינם ברורים לחלוטין בהיבט של המראה שלהם, זאת כיוון שהם יכולים להיות מאוד נבדלים זה מזה וישנם מאפיינים מודרניים מאוד גם במטבחים שנראים, כלפי חוץ, ככפריים.

הייחודיות של מטבחים בסגנון מודרני

נקודת המוצא של מעצבי מטבחים בסגנון שנחשב למודרני, היא מציאת פתרונות שונים וחכמים לאינספור נושאים הקשורים במטבח:

  1. עיצוב נבון של החלל והנחת פריטי ריהוט במקומות שמאפשרים תנועה זורמת של אנשים.
  2. קו "נקי" בדרך כלל, ללא מורכבות במרקמים ובשכבת הגמר.
  3. מנגנוני טריקה פרקטיים, שקטים בדרך כלל ובנוסף מבנים המותאמים לשימוש מיטבי במרחב – למשל שילוב פתרונות אחסון פנימיים המובנים בתוך המגירות.
  4. ארונות מוגבהים שמשאירים את אזור העבודה פנוי ולא עמוס מדי, לצורך תנועתיות מרבית ללא הפרעה בתוך מתחחם המטבח.

ניתן להגיד כי גם הכללים הללו ניתנים לפרשנות וכיום המעצבים לוקחים את כל נושא הסגנונות התבניתיים צעד אחד קדימה, מתוך רצון להתאים את המטבח בפרט ואת עיצוב הבית בכלל – לצרכים ולמאפייני החיים של האנשים אשר מתגוררים בתוכו.

מטבח מודרני בבית ישדרג את חיי היום יום

בין אם המטבח עובר שינוי ושיפוץ לאחר תקופה ארוכה של שימוש בו בצורתו הקודמת והשינה – ובין אם מדובר במטבח שמעוצב מההתחלה עבור בית חדש לחלוטין, המטבח המודרני צריך להתאים לכאן ולעכשיו ולאופן שבו גם שיטות הבישול השתנו לאורך השנים. השימוש הגדל והולך במכשירים מתוחכמים והגאדג'טים הרבים הקיימים עבור המטבח כיום, צריכים לקבל את מקומם הנכון במרחב המטבח. עיצוב המטבח המודרני, אם כן, "מתחשב" הן בצורך במציאת מקום מתאים לכל הפריטים הללו בצורה שתאפשר נגישות מיטבית אליהם, כמו גם בהיותו של אזור המטבח, גם בימינו, מקום מפגש מרכזי בבית והחדר שבו הדיירים נמצאים לא מעט זמן במשך השבוע.

השארת תגובה