כיצד רכישת נכסים בחו"ל הפכה להשקעה הפופולרית ביותר?

קניית נכסים בחו"ל לצרכי השכרה נחשבת לרכישה בטוחה עם תשואות יפות

בחיפוש אחר השקעה פיננסית חכמה ובהיותה של הבורסה דינמית כל כך, רבים מבין המשקיעים מעדיפים לקנות נדל"ן, במיוחד דירות המיועדות להשקעה – בין אם לצורך השבחה ומכירה עתידית ובין אם להשכרה והפיכת הדירה לנדל"ן מניב לאורך זמן. הבחירה ברכישת נכסים בחו"ל, אם כן, במיוחד לאור היותו של שוק הנדל"ן בישראל כה תנודתי בשנים האחרונות, לא מפתיעה במיוחד. היכולת לרכוש דירות באירופה במחירים שנחשבים בארץ לנמוכים יחסית, למעשה פותחת את שוק ההשקעות הזה גם בפני אנשים שההון שלהם איננו גדול והם מקבלים כאן הזדמנות של ממש לייצר בעבור עצמם הכנסה פסיבית נאה לשנים רבות.

למה אנשים מעדיפים לרכוש נכסים בחו"ל ובמיוחד באירופה, במקום בישראל?

במצב שבו מחירי הדירות בישראל רק הולכים ומאמירים, קניית נדלן בחול הפכה לאיטה לאפשרות המועדפת עבור מי שהחליט להשקיע את כספו בנכסים, במקום בבורסה, שהייתה הלהיט בשנים עברו. למה אנשים נוהרים אחרי השקעות ברכישת דירות שלא בארץ מגוריהם? משתי סיבות עיקריות:

  1. כאשר הכסף "נמצא בדירה" התחושה היא שהוא נשמר והושקע במקום בטוח. נדל"ן נחשבת להשקעה בטוחה ויציבה, במיוחד לאור העובדה שמחירי הדירות עולים כל הזמן.
  2. כיום ניתן לקבל סיוע, תמיכה וליווי צמוד ברכישת נדל"ן מחוץ לישראל, כך שתהליך הרכישה כולו מנוהל באופן מסודר, כמו גם הכסף עצמו. תיעוד תהליך ההשבחה, הליווי בעת הקנייה וכן תהליך המכירה או ההשכרה שמתרחש בהמשך, כולו מתאפשר בקלות יתרה על אף המרחק, בזכות חברת התיווך הזו.
  3. המחיר – כאמור, אם בישראל מדובר בהשקעה שאינה רלוונטית כלל למי שאין ברשותו מאות אלפי שקלים פנויים, בחו"ל ובמיוחד באירופה המצב הוא שונה לחלוטין.

ומה בקשר לנגישות לדירה שנרכשה באירופה?

הרתיעה העיקרית של משקיעים פוטנציאליים מפני רכישות נדל"ן בחו"ל, היא מעצם העובדה שבניגוד לקניית דירה הממוקמת במרחק שעות נסיעה ספורות לכל היותר, כאן מדובר בשעות טיסה. אין אפשרות יום-יומית ולעיתים גם לא חצי שנתית לבקר בנכס שנרכש. אך למרות זאת, עדיין מדובר במיקום שהוא יחסית נוח, שהטיסות אליו אינן יקרות כמו למשל לקנדה או אמריקה, במידה והרוכש אכן מתכוון לבוא ולראות את הנכס בו עיניו ובהתחשב בעובדה שממילא התהליך מנוהל כולו ללא צורך הנוכחות של הרוכש – זוהי נחשבת להשקעה נוחה מאוד.

בעלי הון ראשוני גדול – האם מומלץ לרכוש נכס גדול אחד או כמה קטנים?

האפשרות לרכוש נכס מניב אחד גדול, אשר יוביל להכנסה גבוהה וקבועה, היא מפתה עד מאוד. אך במקרים מסוימים ובמיוחד כאשר קיים סכום השקעה גבוה הפנוי לצורך ביצוע הרכישה, מוטב "לחלק" את הכסף לצורך קניית כמה דירות קטנות. באופן כזה, הסיכון בעצם הרכישה – במידה ואחד מהנכסים שנרכשו לא יצליח להיות מושכר, או להימכר – הוא נמוך, כך שההשקעה הופכת לבטוחה עוד יותר.

השארת תגובה