התפטרתם? עורך דין לענייני עבודה יסייע לכם במיצוי זכויותיכם

סיום העסקה ביוזמתכם עדיין מקנה לכם זכויות- שכרו עורך דין לענייני עבודה

הרבה אנשים חושבים בטעות, כי במידה ויחליטו להתפטר הם יאבדו את כל הזכויות שלהם כעובדים, אשר נצברו לאורך זמן. חשיבה כזו מובילה פעמים רבות להעסקת עובדים מתוסכלים, או להתנהגויות לא ראויות של עובדים ש"ממתינים שיפטרו אותם". לא מעט מעסיקים סבורים גם הם שלעובדים שעזבו אין זכויות כמו של מפוטרים, כך שהם עלולים לנצל את חוסר הבקיאות של העובדים בנושא זה. אך האמת היא שכאשר עובד עוזב, הוא עדיין זכאי לקבל הטבות מסוימות וחבל לוותר עליהן. התנהלות פיננסית נכונה היא חשובה מאוד, כאשר קו הזינוק שלכם בדרך הכלכלית החדשה ייגזר, בין היתר, מהאופן שבו תנהלו את הכסף החל מרגע עזיבתכם את מקום העבודה. עורך דין לענייני עבודה יכול ללוות אתכם בתהליכי התפטרות מורכבים, כאשר מתפקידו לסייע במיצוי הזכויות של העובדים באופן המחושב והנכון ביותר.

אילו זכויות מגיעות לעובדים אשר התפטרו מרצונם החופשי?

אין ספק כי עזיבה של מקום עבודה לאחר שנים, מלווה ברגשות מעורבים ובתחושה של פספוס. אך גם אם העזיבה נעשתה ביוזמת העובד עצמו ועל רקע של חוסר שביעות רצון, ניתן לקבל הטבות מסוימות ופיצויים – זאת גם אם המעסיק יטען שזה לא ייתכן. במקרים כאלו של סכסוך בין מנהל ועובד, הפנייה אל עורך דין דיני עבודה יכולה לסייע בשני היבטים מרכזיים:

  1. הבהרת האינפורמציה הרלוונטית בנושא זכויות העובד, לעובד ולמעביד כאחד.
  2. נקיטת פעולה אקטיבית, במידה והמעסיק פועל למניעת מיצוי הזכויות של העובד המתפטר.

הייעוץ המשפטי נועד בכדי לקדם תהליך חוקי של מיצוי הזכויות וכן, במקרים מסוימים, למנוע הגעה לבית המשפט ולסיים את הסאגה הלא נעימה בצורה מכובדת תוך הסכמה בין שני הצדדים. הפרשות לפנסיה, גובה פיצויי פיטורין, קרנות השתלמות, פדיון ימי חופש ועוד נושאים אחרים הם חלק ממה שעשוי לעלות על הפרק בזמן עזיבת העובד – הפרקליט המלווה תפקידו לאסוף את המסמכים הרלוונטיים ולהוכיח באופן פשוט ובהיר את נכונות טענות העובד באשר לזכויות המגיעות לו, על אף שהפסקת העבודה נעשתה ביוזמתו שלו.

כיצד בוחרים עורך דין לענייני עבודה?

ניתן למצוא עורכי דין מכל תחום באמצעות האינטרנט, אשר מכיל אינספור אתרים תדמיתיים של פרקליטים לענייני עבודה. אך בשל הליווי הצמוד הנדרש, מוטב לנסות ולשכור עורך דין אשר משרדו ממוקם באזור נגיש ונוח עבור העובד, שהוא הלקוח שלו. בנוסף, חשוב לבצע שיחת היכרות מקדימה ולא מחייבת, בכדי להבין ולחוש את התקשורת בין הלקוח לעורך דינו. הליווי המשפטי במקרים כאלה, על אף שמדובר במקרים שלרוב די קל להוכיח את נכונותם, עשוי להיות מלווה בלא מעט רגש. העובד צריך לחוש כי הוא יכול לסמוך על הפרקליט ולתת בו את אמונו, כך שהתקשורת הטובה ביניהם תסייע ותתמוך בתיק ובכדי שבסופו של דבר זכויות העובד ימוצו כדין.

השארת תגובה