איך מוצאים עורך דין איכותי בתחום הפלילים?

ההיצע הגדול של עורכי דין העוסקים בפלילים, בוודאי לא עושה חיים קלים ללקוחות הפוטנציאליים שלהם. ישנם מגוון פרמטרים לתת להם תשומת לב, במיוחד מכיוון שאנשים הזקוקים לשירותיהם של פרקליטים מתחום זה – למעשה מצויים לרוב בתוך סיטואציה מורכבת במיוחד ולפני משפט ארוך ומייגע. ההיכרות עם התחום והיכולת לבחור עורך דין המומחה בפלילים באופן החכם והמושכל ביותר, יכול בהחלט לסייע לשכירתו של האדם הנכון עבור הייצוג המשפטי.

במה עוסק פרקליט לענייני פלילים?

התפקיד של עורך דין פלילי בתמציתיות הוא מתן ייצוג משפטי עבור אנשים שהסתבכו במקרה הקשור לעבירה על החוק. אלו יכולים להיות האנשים אשר ביצעו את העבירה עצמה, או מי שתובע אדם אחר או חברה בשל עבירה על החוק, אשר גרמה לו לנזק. חשוב להבין – ההגדרה של "נזק" יכולה להיות פגיעה פיזית, נפשית, רפואית או כלכלית, אך הרעיון העומד מאחורי הייצוג הזה הוא, שהפרקליט מומחה בדיני פלילים ויכול לשמש כמייצג בבית המשפט.

לעיתים ניתן למצוא עורכי דין לפלילים שיש להם התמחות בנושאים אחרים, כדוגמת דיני תעבורה או רישומים פליליים, כך שההיצע שלהם רחב יותר. עורכי דין כאלה יכולים להעניק שירות ללקוחות רבים יותר ולייצג מקרים גיוון רב של מקרים.

איך בוחרים עורך דין איכותי ומה הקריטריונים

הניסיון בשטח, הוא הקריטריון הראשון לבחירת עורך הדין לפלילים אשר ייצג אתכם. כמובן שפרקליט שיש מאחוריו 15 או 20 שנה של ניסיון בבתי המשפט, יהיה עדיף מאשר עורך דין שזה עתה סיים את בית הספר למשפטים. בעל מקצוע מכל תחום ובמיוחד בתחום המשפט, אשר הכיר מקרוב סוגים שונים של לקוחות, ליווה אותם וייצג אותם בבית המשפט, בוודאי יוכל להעניק שירות אפקטיבי מעמיתים שלו אשר צברו ניסיון מועט יותר.

לקרבת המגורים של עורך הדין ישנה חשיבות גם כן, זאת כיוון שהפגישות עמו ובמיוחד במשפט פלילי – ייערכו בתדירות יחסית גבוהה. עם זאת, כאשר מדובר בפרקליט בעל שם ומוניטין שאתם מעוניינים דווקא בו, לעיתים מוטב יהיה להרחיק מעט ולו בכדי לקבל שירות מבעל המקצוע המועדף עליכם.

עניין נוסף שיש לתת עליו את הדעת, הוא הכימיה הבינאישית ביניכם לבין עורך הדין. לא משנה כמה המלצות קיבלתם, כמה ניסיון מתועד יש לפרקליט וכמה התקציב שלכם גדול עבור הייצוג המשפטי, היכולת שלכם לתקשר עם הפרקליט היא חשובה מאין כמוה. מומלץ ביותר לקיים פגישה מקדימה שאיננה מחייבת, בכדי להכיר מקרוב את האדם שעומד להיות לצידכם ולייצג אתכם במצב מאוד לא נעים שבו אתם מצויים. כאשר אתם חשים קרבה, נינוחות ופתיחות עם עורך הדין שלכם, המשמעות היא שהוא יוכל להוות עבורכם פה במהלך הדרך, להיות איש סודכם ולייצג אתכם נאמנה במשפט. לתחושה הזו של האמון אין תחליף ולכן חשוב לבחור את עורך הדין שאתם יכולים לסמוך עליו.

 

השארת תגובה