עסקי חנויות אופניים כפטריות אחרי הגשם

טיפים ראשונים לפתיחת עסק מוצלחת של חנויות אופניים


מכל עבר ולאן שלא נסתכל נוכל לראות רוכבי אופניים בגילאים שונים. רבים מעדיפים, כשניתן, את האופניים ככלי תחבורה לעבודה וליעדים שונים ביום יום. בשבתות נוכל לראות פעילות פנאי בכבישים, בשבילים ובמסלולי רכיבה יפהפיים שאותם מציעה מדינתנו. הביקוש רב וחנויות אופניים הן עסקים נדרשים וחשובים כדי להמשיך ולאפשר את המשך הרכיבה על האופניים. 

התבוננות מערכתית על תחום חנויות אופניים

בכדי להקים חנות אופניים יש צורך בהערכות כמו בכל עסק גם אם מדובר בתחום נדרש בכל אזור, גיל ותחום ונראה שאם רק תפתחו את העסק מייד יגיעו לקוחות ויקנו את המוצר. זה נראה פשוט אך בעצם תכנון מפורט לטווח ארוך יעזור לוודא את הצלחת העסק לאורך זמן וברווחיות. לשם כך חשוב להתחיל קודם כל בהבנת מהות העסק ולשאול שאלות מהותיות. הנטייה שלנו היא להכנס למצב כי אנו רוצים כבר להתקדם ולקדם ואז להתמודד עם קשיים ואתגרים. יש כאלו שהנוסחא הזו עובדת להם, לרוב זה לא כך. אז על מה צריך לחשוב? 

מספר טיפים ראשונים

התחילו בשאילת שאלות לשם מה אתם פותחים את העסק ומהי המטרה שלכם? לדוגמא, האם היעד שלכם בעתיד הנו חנות מקומית אחת יציבה וגדולה או שהכיוון הוא רשת חנויות אופניים?. מהו הידע שלכם בתחום?. האם תצטרכו ללמוד את הנושא או שהידע כבר קיים?. מהו הערך שתרצו לתת ללקוחות?.

התמקדו- תחום חנויות אופניים הוא תחום מגוון ועשיר בהיצע. מהו סוג החנות שתפתחו? באילו סוגי אופניים תתמקדו? באיזה תחום אתם רוצים למתג את עצמכם?. לעתים המיקוד הוא בפתיחת מספר סניפים באזור מסויים שידוע כבעל ביקוש. לעתים ניתן להתמקד בקטגורייה מסויימת כמו רכיבת אקסטרים או בגילאים מסויימים כמו אופני ילדים.  אי מיקוד משמעותו פיזור. פיזור משמעותו מבחינה כלכלית בזבוז זמן וכסף.

בידול- כהמשך להבנת הערך שתתנו ללקוחות, כך תיצרו את הבידול שלכם מעסקים אחרים. כמובן, לפני כן, עשו מחקר קטן על המתחרים. מצאו מה עובד עבורם, מה הם מציעים. חשוב ללמוד מאילו שכבר הלכו בדרך. אין צורך להמציא הכל מחדש. במקביל, למצוא את הנישה הספציפית המותאמת לכם, שלקוחות יוכלו לפנות אליכם כדי למלא אחר הצורך שלהם.

גב כלכלי- וודאו שיש לכם הון התחלתי וגם הון מסויים שיאפשר לכם לצלוח את התחלה שלא תמיד מניבה רווחים מספקים ביחס להוצאות. חשוב להיות מודעים לאחוזי הריבית אשר משלמים אם לוקחים הלוואות ושאכן אפשר להחזיר את  הלוואה לאורך זמן.

בתמונה הכללית, עסק מצליח בונה מאגר לקוחות מרוצים וממליצים עתידיים. עסק שמעניק שירות נאות וראוי, קשוב וגמיש לבקשות, תלונות וצרכי הלקוחות ומשדר אמינות הוא עסק שהלקוחות ימשיכו לחזור ולרכוש מוצרים. בראש ובראשונה, סגלו סובלנות והתבוננות לטווח ארוך.

השארת תגובה