לבחור נכון שולחנות עבודה למשרד

עומדים לקנות כסא משרדי חדש, שולחן עבודה למשרד או אולי יותר מאחד? בעזרת הכללים שלהלן תוכלו לבחור טוב יותר ונכון יותר ריהוט משרדי. איך בוחרים ולמה חשוב לבחור בקפידה, מיד נעשה לכם סדר בדברים.

תכלית השולחן המשרדי וייעודו

שולחנות עבודה נבדלים בכמה וכמה מדדים האחד מהשני. לפני שבוחרים לרהט את המשרד, חשבו היטב מה צפוי להיות ייעודו של השולחן. ישנם דגמים שמתאימים בתור עמדות עבודה נטו. ישנם דגמים שיתאימו בתור עמדות עבודה משולבות, גם למחשב, למשל, וגם לטובת משימות נוספות כגון הכנת שרטוט אדריכלי.

ישנם שולחנות עבודה למשרד שלא נועדו להצבת מחשב אלא לצורך קיום ישיבה משרדית או ישיבת צוות. כמו כן, אם יש במשרד סמכות ניהולית, ישנם שולחנות עבודה המותאמים במיוחד למנהלים. כמו כן, יש בנמצא שולחנות משולבים, שיכולים להתאים גם למזכירה, לאזור הכניסה למשרד או ללובי (למשרדים גדולים).

עיצוב השולחן והתאמה לשטח המשרד

לפני הזמנת שולחן למשרד שימו לב היטב למידות השולחן הנחוץ לכם. שולחן גדול מדי עשוי לתפוס יותר מדי מקום. שולחן קטן מדי, עלול להקשות על ביצוע העבודה השוטפת. כמו כן, החליטו מהו עיצוב השולחן המועדף עליכם. שולחן משרדי לעובד או למנהל יכול להיות מעוצב כך שיתאים ליצירת פינת עבודה מושלמת לכל דבר.

זהו עיצוב שיכול להיות חסכוני במקום. ככלל אצבע, עבור מנהלים, מקובל בדרך כלל שולחן מהודר יחסית, שמוצב במרכז החדר ולא בפינה. ברכישת שולחן, כדאי להחליט מראש לאילו צרכים הוא צפוי לשמש, האם תהיה עמדת מחשב ואיזה כיסא למחשב מומלץ לרכוש, האם על השולחן צפויה לעמוד גם מדפסת או מכונת צילום, האם נדרש מקום לתיקיות וכיוצא בזה.

עיצוב פשוט, סטנדרטי או מהודר

אלמנט מפתח בבחירת שולחנות למשרד הינו רמת העיצוב והגימור. באם מדובר במשרד המיועד אך ורק לצרכי עבודה, ללא קבלת קהל או לקוחות, ניתן לשקול להכניס שולחן בעיצוב יחסית פשוט. יש כמובן עיצוב תכליתי וסטנדרטי, שההווה שילוב נכון בין פרקטיות, נוחות עבודה ותחושה נעימה. כאשר המשרד מארח לקוחות, אם רוצים ליצור חזות יותר מושכת ואפילו מהודרת, נכון יהיה לבחור שולחן עבודה משרדי בעיצוב יותר מיוחד, לא סטנדרטי ואפילו יוקרתי.

צבע, אווירה ונוחות עבודה

תנו דעתם לא רק על עיצוב השולחן אלא גם לצבעיו. לצד שולחנות הצבועים בצבע יחיד וסולידי, ניתן למצוא גם שולחנות בצבעים יותר חיים. יש כמובן להתאים זאת לאווירה הנהוגה במשרד. כמו כן, השילוב בין השולחן לבין הכיסא המשרדי צריך לאפשר נוחות עבודה מיטבית, התורמת לפריון העבודה של העובדים.

 

השארת תגובה