התרומה הגדולה של יועץ ארגוני לעסקים קטנים ובינוניים

 

אין כמעט עסק שלא מתמודד עם מתחרים רבים. כדי לעקוף את המתחרים, נדרשת יעילות מרבית בכל אספקט של התנהלות העסק. לעסקים קטנים ובינוניים שבהם אין משאבים כספיים להעסיק מומחים בכל התחומים הרלוונטיים לא קל לשגשג בתנאי תחרות קשים, ולפעמים קשה אפילו לשרוד – אלא אם כן נעזרים בשירות ייעוץ ארגוני.

מדוע שירות ייעוץ ארגוני חיוני לעסקים קטנים?

ייעוץ ארגוני הוא שירות מודולרי שמותאם באופן ספציפי לכל עסק, בהתאם למאפיינים של העסק ולמצבו בנקודת הזמן הרלוונטית. כך למשל ישנו הבדל בין הפעולות של יועץ ארגוני כשהוא מתבקש לחלץ עסק קטן ממשבר שמאיים על המשך קיומו לבין הפעולות הנדרשות כשהמטרה היא התרחבות של העסק.

לעתים עבודתו של היועץ מתמקדת בהשבחת הניהול של העסק ובמקרים אחרים בשדרוג הביצועים של העובדים, ועוד הבחנה היא בין פעולות שמיועדת לשפר את ההתנהלות בין גורמים שונים בתוך העסק לבין פעולות שתכליתן הפיכת האינטראקציות עם גורמים מחוץ לעסק לאופטימליות.

בין הסוגיות הנוגעות להתנהלות הפנימית בעסק : חוסר תיאום בין גורמים שונים, תקשורת לקויה, שיעור עזיבה יחסית גבוה של עובדים, קונפליקטים רבים שמאטים את העבודה ופוגמים בשירות ללקוחות ועוד. במסגרת השיפור של הממשקים בין העסק לבין הגורמים החיצוניים לו (לקוחות, ספקים, רגולציה) מוקדשת תשומת לב לנושאים כמו תמחור, שיווק, הפצה וניהול המלאי.

מאחר שבעסקים קטנים, ואפילו אלה הבינוניים, לא ניתן בדרך כלל להעסיק במשרה מלאה מומחה לכל אחד מהנושאים הנ”ל, השירות של היועץ הארגוני הוא תחליף לכך – ובסיס הכרחי להתנהלות מיטבית של העסק.

הבסיס לייעוץ – אבחון מקיף ויסודי

על-מנת לדעת מהן הפעולות הנדרשות בדרך להבטחת התנהלות אופטימלית בעסק, מבוצע קודם כל אבחון מעמיק ומדויק. האבחון מבוסס על הניסיון הרב של היועץ הארגוני (וכמובן שמומלץ לשכור את שירותיו של מומחה בעל ניסיון, ובפרט ניסיון בעסקים בעלי מאפיינים דומים לזה שלכם), על שיחות עם הגורמים השונים בעסק (ולפעמים אפילו שאלונים מפורטים) ועל מודלים רלוונטיים.

אחד המודלים המקובלים הוא SWOT. לפי גישה זו כל עסק מתאפיין בחוזקות (Strengths) אבל גם חולשות (Weaknesses), וניצבות בפניו הזדמנויות (Opportunities) אבל גם סיכונים (Threats). היועץ הארגוני מזהה את כל הנ”ל – ובקיצור את ה-SWOT של העסק – ומסייע לקברניטים לגבש את האסטרטגיה הטובה ביותר. אופציה אחת היא ניצול החוזקות כדי למצות הזדמנויות, אופציה שנייה היא לחזק את נקודות החולשה כדי לנטרל סיכונים וכמובן שניתן גם להשתמש בחוזקות כדי להימנע מהגעה למצבים שמאיימים על קיומו של העסק.

אילו פעולות מבוצעות על סמך האבחון?

האבחון הוא כמובן רק הבסיס לשינויים המתבקשים בעסק על-מנת לצאת מהמשבר ו/או לצמוח.

האפשרויות כמובן מגוונות, כשלמשל בחלק מהמקרים הפתרון הוא אימון מנהלים – בהקשר זה כדאי לזכור שבעסקי קטנים, במקרים רבים, המנהל הוא איש מקצוע מצוין בתחומו אבל לאו דווקא בעל מיומנויות ניהול חיוניות. דרכים נוספות שבהן ייעוץ ארגוני משפר את התפקוד של עסק קטן הן הטמעת תהליכי גיוס עובדים טובים יותר, יצירת נהלים מסודרים להערכת עובדים ושימור אלה המצטיינים, שיפור התקשורת הפנימית בעסק והכנת המנהלים והעובדים לקראת תהליכי שינוי משמעותיים.

 

השארת תגובה