התקנת מעלית בבניין קיים

 

הקמת מעלית בבניין מגורים קיים, בעיקר בבניין ישן, תחסוך ממכם התנשפויות ומאמצים בעת העלייה במדרגות, בעוד שמעלית, מלבד זאת שהיא תורמת לאיכות החיים, היא גם כזאת אשר תעלה את ערך הדירות בבניין ותקנה אורח חיים פשוט יותר לכל אחת ואחד.

אבל מה דורשת התקנת מעלית? כדי להבן יותר אודות ולבצע התקנת מעלית בבניין קיים -מומלץ להמשיך אל המאמר הבא:

התקנת מעלית בבניין קיים – מה זה דורש?

מי שרוצה לבצע התקנת מעלית בבניין קיים על מנת לשפר את איכות חייו ואיכות חייהם של שלל דיירים במבנה משותף, חשוב שידע כי כדי להקים מעלית, יש לבצע כמה וכמה פעולות חשובות, כמו גם שיש לשים לב כי יש לכם את כלל האישורים הדרושים להקמת מעלית ולקבל את הסכמתם של דיירי הבניין.

אז כיצד מתחילים?

בראשית חשוב לדעת כי על מנת להוסיף מעלית במבנה קיים, יש לקבל את הסכמתם של 70 אחוזים לפחות מהדיירים. כדי לקבל את ההסכמה של הדיירים: מומלץ לכנס ישיבת דיירים בה כולם יהיו נוכחים, להציג את תכניות בניית המעלית ורק לאחר מכן, ניתן להתחיל בתהליכי הבנייה.

מה אומר החוק לגבי הוספת מעלית בבניין קיים?

בכל הנוגע לחוק, חשוב להבין כי החל משנת 1974 מחייבים חוקי הבנייה והדיור בהוספת מעלית בבניינים בהם ישנן יותר מ4 קומות. ואכן כיום, ברוב המבנים החדשים ישנה מעלית לשימוש הדיירים. עם זאת במבנים ישנים יש צורך פעמים רבות התקנת מעלית, לכן רבים פונים אל חברות מקצועיות על מנת לבצע את הפעולה.

כיצד מתחילים בתהליך?

קבלת היתר להתקנת מעלית – בראשית יש לקבל היתר להתקנת מעלית בזמן שחשוב שתכנית ההקמה יהיו בהתאם לכל התנאים והתקנים, כמו למידות המתאימות, למרחק חוקי של המעלית ביחס למדרגות, תוך התקנת מעלית בדרך שלא תפריע לדירות השכנים וזאת בצורה בטוחה ותקנית.

תשלום – התקנת מעלית מן הסתם כרוכה בתשלום לחברת הבנייה המקצועית אותה תשכרו לביצוע ההתקנה. כדי לסכם את חלוקת העלויות, חשוב כבר באסיפת הדיירים להחתים את כלל המשתתפים על הסכם ובו נעשית חלוקה של תשלומים בצורה הוגנת.

חשוב להבין כי תשלומים על ביצוע ההתקנה נעשים בהתאם למיקומים של הדיירים, כך שמי שגר בקומה האחרונה ישלם על 40 אחוזים מן הסכום לתשלום, מי שגר בקומה השלישית ישלם 30 אחוזים ומי שגר בקומה שנייה ישלם 20 אחוזים, תוך שדיירי הקומה הראשונה יישאו רק ב10 אחוזים מן התשלום.

תכנון נכון – כעת שישנו קונצנזוס לגבי התקנת מעלית בבניין קיים, נותר לכם לבחור את חברת ההבניה והשיפוצים אשר תבצע את ההתקנה, תוך בחירת מעלית פנימית או חיצונית, בחירת גודל המעלית ומעקב אחר תהליכי הבנייה והשיפוצים או בדיקה כי הם מתבצעים בצורה תקינה ובטוחה.

לסיכום, התקנת מעלית בבניין קיים תסייע לכם מאד להעלות את איכות החיים במבנה כמו גם את ערך הדירות. בשל כך חשוב שהיא תתבצע בצורה תקינה, מקצועית ונכונה.

השארת תגובה